Eesti Teaduste Akadeemia meeskoor avab 60. juubelihooaja!

Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor on rahvusliku vaimu, väärika ajaloo ja suurte traditsioonidega laulumeeste ühendus, keda seob armastus koorimuusika vastu ja tahe edendada Eesti laulukultuuri. Olles üle poole sajandi tegutsenud, pöörame sel aastal oma
ajaloos 60. lehekülje.

Austus ja armastus oma maa, rahva, emakeele ja kultuuri vastu on tugevalt mõjutanud ka meie muusikalist sõnumit – muusika kaudu suhtleme rahvaga ja oleme saanud osaks oma rahva kultuuriloost. Me väärtustame oma riiki ja tähtsündmusi ning pingutame selle nimel, et meie lauluhääl kõlaks üle isamaa. Me näeme, et koor on midagi enamat kui lauluharjutustel ja kontsertidel osalev meeste seltskond, vaid sõpruskond, mis ühendab noori ja vanemaid lauljaid ning nende pereliikmeid.

60. juubelihooaega tähistame kontsertidega, mis jätkavad koori väärikaid ja pikaaegseid traditsioone, väljendades kuulajatele meie olulisi püsiväärtusi. Tähistame oma juubelit ajal, mil Eesti Vabariik saab 100-aastaseks – kodumaa auks laulame ainult Eesti muusikat emakeeles.

Meie tegevusi iseloomustavad märksõnad: akadeemilisus, isamaalisus, vaimsus, professionaalsus, ühiskondlik aktiivsus, seltsielu ja suhted sõpruskooridega. Laulumõnu ja lustimine on meie jaoks lahutamatud.

Tulevad kontserdid

Uudised

Tulemas on esimene Hiiumaa öölaulupidu!

18. august kell 20.30 algab Käinas, Padarimäel Hiiumaa esimene öölaulupidu. Kutsume Sind meiega ühes laulma!

Hanno Merikallio: ETAM ja Turu meeskoor Laulun Ystävät õlg õla kõrval

ETAM [Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor] või TAM, nagu meie seda koori omavahel kutsume – tartlaste arvates küll põhjendamatult – on meie koorile olnud kõige kauaaegsem, südamlikum ja tähtsam sõber nende kooride hulgas, keda oleme kohanud erinevates maades. Miks just see koor ja need mehed? Miks on meie sõprus olnud nii soe ja nii siiras? 

Andrus Siimon: Kuidas elab ETAM täna ja mis kõlab juubelikontserdil?

ETAM-i peadirigent Andrus Siimon kõneles Klassikaraadio “Delta” stuudios, kuidas läheb meeskooril täna ja mis kõlab juubelikontserdil.

Vaata kõiki uudiseid

Laulumehe suu

Laulmine on parim vaheldus töö ja muu elu kõrvalt. Kooris valitseb hoopis teine õhkkond, seltskond ja kontrast – keha ja vaim saab lõpuks puhata. Koorilaul on kui haritus, see lisab elule värvi ja laiendab tohutult silmaringi.

Martin Siimer I tenor

Kooris lauldes sõltub kõik meist endist, meie kohuse- ja vastutustundest, pühendumisest ja lõpuks lihtsalt siirast soovist üheskoos head muusikat nautida.

Igor Nikiforov Dirigent

Kooris laulmine on midagi enamat, kui lihtsalt meeldiv harrastus. See on õlg õla kõrval seismine, midagi relvavendluse sarnast.

Meelis Liivak Koori president, bariton

Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor suudab esitada heas kvaliteedis nõudlikku repertuaari, mis annab kinnitust, et võime ennast kõhklusteta pidada A- kategooria kooride vääriliseks.

Andrus Siimon Peadirigent

Meie sõbrad ja toetajad