Meestelaulu rohkem kui pool sajandit – Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor 60!

Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor on rahvusliku vaimu, väärika ajaloo ja suurte traditsioonidega laulumeeste ühendus, keda seob armastus koorimuusika vastu ja tahe edendada Eesti laulukultuuri. Olles üle poole sajandi tegutsenud, pöörame sel aastal oma
ajaloos 60. lehekülje.

Austus ja armastus oma maa, rahva, emakeele ja kultuuri vastu on tugevalt mõjutanud ka meie muusikalist sõnumit – muusika kaudu suhtleme rahvaga ja oleme saanud osaks oma rahva kultuuriloost. Me väärtustame oma riiki ja tähtsündmusi ning pingutame selle nimel, et meie lauluhääl kõlaks üle isamaa. Me oleme sõpruskond, mis ühendab noori ja vanemaid lauljaid ning meie pereliikmeid.

60 aasta juubelihooaega tähistame kontsertidega, mis jätkavad koori väärikaid ja pikaaegseid traditsioone, väljendades kuulajatele meie olulisi püsiväärtusi. Tähistame oma juubelit ajal, mil Eesti Vabariik saab 100-aastaseks – kodumaa auks laulame ainult Eesti muusikat emakeeles.

Meie tegevusi iseloomustavad märksõnad: akadeemilisus, isamaalisus, vaimsus, professionaalsus, ühiskondlik aktiivsus, seltsielu ja suhted sõpruskooridega. Laulumõnu ja lustimine on meie jaoks lahutamatud.

Tulevad kontserdid

Uudised

Koori esimehe pöördumine

Koori esimees Meelis Liivaku pöördumine ETAM-i 60 aasta juubeli puhul. 

Meestelaulu rohkem kui pool sajandit – Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor 60

Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoori juubelikontserdi salvestus oli Klassikaraadio eetris 23. novembril. Kontserdil tegid kaasa vennad Johansonid. Kuula Klassikaraadio kontserdi salvestust siit. 

Mis taktis käib ETAMi dirigent Igor Nikoforovi käsi?

Eesti Teaduste Akadeemia meeskoori 60. juubeliaastal on paslik küsida Igor Nikiforovilt tema (dirigendi)käekäigu kohta. Dirigendist oleks muuseas juhuste kokkulangemisel võinud saada hoopis Eesti kaduma läinud suusalootus. Saatusel olid mehega aga plaanid tehtud ning nüüdseks on Nikiforov seisnud ETAMi ees juba üheksa aastat.

Vaata kõiki uudiseid

Laulumehe suu

Mul on hea meel, et ETAM on elus ja tegutseb aktiivselt. See on endiselt tubli ja hea kvaliteediga kontsertkoor. Ajad on olnud meeskooride jaoks väga keerulised ja on seda paljude jaoks jätkuvalt. Ka ETAM-il on olnud tõsiseid kriisiaegu ja probleeme, kas ja kui kauaks koori ajalugu veel jätkub. Sestap on mul eriti hea meel, et praegu võib tõesti rahuliku südamega tähistada koori 60. juubelit. See on väga oluline võit!

Andrus Siimon Peadirigent

Laulmine on parim vaheldus töö ja muu elu kõrvalt. Kooris valitseb hoopis teine õhkkond, seltskond ja kontrast – keha ja vaim saab lõpuks puhata. Koorilaul on kui haritus, see lisab elule värvi ja laiendab tohutult silmaringi.

Martin Siimer I tenor

Kooris lauldes sõltub kõik meist endist, meie kohuse- ja vastutustundest, pühendumisest ja lõpuks lihtsalt siirast soovist üheskoos head muusikat nautida. Mul on alati hea meel nende juurde minna ja anda oma maksimum, mis mul neile anda.

Igor Nikiforov Dirigent

Kooris laulmine on midagi enamat, kui lihtsalt meeldiv harrastus. See on õlg õla kõrval seismine, midagi relvavendluse sarnast.

Meelis Liivak Koori president, bariton

Meie sõbrad ja toetajad