Sinule alati, kodumaa, kostku vabade meeste laul – Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor 66!

Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor on rahvusliku vaimu, väärika ajaloo ja suurte traditsioonidega laulumeeste ühendus, keda seob armastus koorimuusika vastu ja tahe edendada Eesti laulukultuuri.

Austus ja armastus oma maa, rahva, emakeele ja kultuuri vastu on tugevalt mõjutanud ka meie muusikalist sõnumit – muusika kaudu suhtleme rahvaga ja oleme saanud osaks oma rahva kultuuriloost. Me väärtustame oma riiki ja tähtsündmusi ning pingutame selle nimel, et meie lauluhääl kõlaks üle isamaa. Me oleme sõpruskond, mis ühendab noori ja vanemaid lauljaid ning meie pereliikmeid.

Meie tegevusi iseloomustavad märksõnad: akadeemilisus, isamaalisus, vaimsus, professionaalsus, ühiskondlik aktiivsus, seltsielu ja suhted sõpruskooridega. Laulumõnu ja lustimine on meie jaoks lahutamatud.

Tulevad sündmused

Uudised

Emakeelepäeva kontsert neljapäeval, 14.märtsil 2024.a. kell 19:00 Tallinna Hopneri Majas

ETAM 65. juubelikontsert 11.juunil 2023 kell 18:00 Tallinna Kultuurikatlas

IN MEMORIAM ESTER MÄGI

ETAM mälestab suurepärast, omanäolise ja nõudliku helikeelega Eesti heliloojat Ester Mägi’t ja avaldab kaastunnet omastele. Täname Eestile jäetud muusikalise pärandi eest ja […]

Vaata kõiki uudiseid

Laulumehe suu

Mul on hea meel, et ETAM on elus ja tegutseb aktiivselt. See on endiselt tubli ja hea kvaliteediga kontsertkoor. Ajad on olnud meeskooride jaoks väga keerulised ja on seda paljude jaoks jätkuvalt. Ka ETAM-il on olnud tõsiseid kriisiaegu ja probleeme, kas ja kui kauaks koori ajalugu veel jätkub. Sestap on mul eriti hea meel, et praegu võib tõesti rahuliku südamega tähistada koori 60. juubelit. See on väga oluline võit!

Andrus Siimon Peadirigent

Laulmine on parim vaheldus töö ja muu elu kõrvalt. Kooris valitseb hoopis teine õhkkond, seltskond ja kontrast – keha ja vaim saab lõpuks puhata. Koorilaul on kui haritus, see lisab elule värvi ja laiendab tohutult silmaringi.

Martin Siimer I tenor

Kooris lauldes sõltub kõik meist endist, meie kohuse- ja vastutustundest, pühendumisest ja lõpuks lihtsalt siirast soovist üheskoos head muusikat nautida. Mul on alati hea meel nende juurde minna ja anda oma maksimum, mis mul neile anda.

Igor Nikiforov Dirigent

Kooris laulmine on midagi enamat, kui lihtsalt meeldiv harrastus. See on õlg õla kõrval seismine, midagi relvavendluse sarnast.

Meelis Liivak Koori endine president, bariton

Meie sõbrad ja toetajad